OZON SAUNA

Stres, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Ozon Sauna Nedir?

Stres, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Ozon Sauna Terapisi

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

Kan yoluyla, kas içine, cilt altına, torbalama sistemiyle kol ve bacaklara, rektal(makat) ve vaginal yol gibi yöntemlerin yanı sıra size hem banyo ve sauna keyfi yaşatacak ve rahatlıkla uygulanabilecek OZON SAUNA yöntemi hakkında bizzat uyguladığımız ve olumlu sonuçlarını gözlemlediğimiz bu doğal tedavinin faydalı etkileri saymakla bitecek gibi değildir.

Ozon Saunanın Yararları Nelerdir?
 Toksin ve vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına katkısı ile Detoks EtkisiIsı ve ozunun etkisi ile kan dolaşımı hızlanır.
 Artan dolaşım hızı, artan beden ısısı ve ozonun etkisi ile zayıflama etksi bulunmaktadır.

 Böbrek yoluyla atılan birçok toksik detoks eksi ile vucuttan atılır buda böbrek fonksiyolarına olumlu katkı sağlamaktadır.

 Ozon gazı vücudumuza girmesiyle oluşturduğu biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sayesinde özellikle mikrobik kaynaklı birçok hastalığa karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

 İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır.

 Yorgunluğu giderir, zindelik verir.

 Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

 İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur.

 Birçok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir.

 üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

 Sellülitleri giderir ve oluşumunu önler.

 Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.

 Beyin fonksiyonlarını geliştirir

 Ruhsal şikâyetleri azaltır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanır?

Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Herhangi bir hastalığı, sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlere sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlıdır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanmaz?

Genel olarak ozon tedavisinin sakıncalı olduğu pek bir özel durum yoktur. Kontrolsuz hipertroidi ve konjenital Favizm konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında yüksek ısının sakıncalı olabileceği nadir kalp hastalarında daha düşük ısı uygulaması yapılması emniyetli olacaktır.

İLGİLİ ÜRÜNLER